Martin s Vojtou ovládli turnaj dorostu v Tenis-Centru!

O víkendu 23.3. a 24.3. pořádal krumlovský LTC v Tenis-Centru Český Krumlov turnaj dorostu kategorie „C“, kterého se zúčastnilo 16 kluků a 12 dívek nejen z jihočeského kraje. Zejména soutěž dorostenců byla výborně obsazena, zúčastnilo se jí i 5 hráčů z našeho LTC a Martin Minárik s Vojtou Pimparou ji, dá se říci, proměnili v mistrovství klubu. Oba se po výborných výkonech dostali do finále, kde si to v napínavé třísetové bitvě rozdali o vítězství, ze kterého se nakonec radoval přeci jen zkušenější Martin. I v soutěži čtyřher si Martin i Vojta se svými parťáky zahráli finále, když tentokrát se z výhry mohl radovat Vojta s Radkem Soukupem, když ve dvou setech zaslouženě přehráli již trochu unavenou dvojici Martin Minárik, Honza Mach. V turnaji dívek, který hrály i 2 naše hráčky věkem ještě starší žákyně, si vítězství vybojovala Šárka Caisová nad Terezou Birnerovou (obě z LTC České Budějovice). A stejně jako u kluků, i ve čtyřhře si obě finalistky pořadí prohodily, protože na vítězství v dívčích deblech dosáhly Tereza Birnerová se Simonou Čurdovou, když ve finále přehrály Šárku Caisovou s Terezou Maškovou. Turnaj se podle přítomných hráčů i jejich rodičů vydařil a všichni dle jejich slov rádi přijeli. Náš klub může těšit čistě krumlovské finále dvouhry kluků, když Martin Minárik potvrdil formu z jihočeského přeboru a Vojta Pimpara prokázal svoje další zlepšení, druhé místo totiž vybojoval dokonce z pozice nenasazeného, a také jejich finálová účast v deblech. Je taky určitě dobře, že soutěž kluků si zahrálo celkem 7 mladých hráčů a hráček z našeho LTC, protože i to je důvod, proč domácí turnaje pořádáme. Nesmíme zapomenout poděkovat vrchnímu rozhodčímu Mírovi Zasadilovi, zaměstnancům Tenis-Centra za zajištění zejména stravovacího servisu všem přítomným a určitě také Mírovi Faktorovi, že v neděli ráno byl ochoten přijet, aby vypletl raketu jednomu z hráčů.

vítěz: Martin Minárik, finalista: Vojta Pimpara, semifinalista: Honza Mach