Mladší žactvo: Jihočeským přeborníkem na antuce je Petr Leipner (TK Písek), přebornicí Klára Jiříková (SKT Planá n. L.)

Pršelo a pršelo. Jihočeské přebory mladšího žactva si vyzkoušely extrémní přírodní podmínky.

Není zcela zvykem, začínat článek právě takto, ale v případě víkendových přeborů Jihočeského kraje mladšího žactva, které se konaly v Tenis-Centru Český Krumlov, se to velmi sluší. O druhém květnovém víkendu pořadatelům příliš nepřálo počasí, a tak se střídavě z antukových tenisových dvorců stávaly plavecké bazény… Díky výrazné pomoci rodičů se ale dařilo odstraňovat deštěm napáchané „škody“, které velmi zpomalily průběh turnaje. Pořadatelé proto všem rodičům velice děkují za pomoc! Děti díky ní sehrály všechna naplánovaná utkání.

Velká akce: 56 tenistů v Českém Krumlově

Pro českokrumlovský pořadatelský klub LTC Český Krumlov byly jihočeské přebory největší sportovní akcí roku. Pro turnaj pořadatelé využili kapacity osmi kurtů, čtyř v areálu domovského Tenis-Centra a čtyř ve vedlejším městském areálu. Účastníkům bylo k dispozici příjemné zázemí s restaurací i venkovní terasou s výhledem na kurty. V turnaji nastoupilo 24 jihočeských tenistek a 32 tenistů. Turnaj vyvrcholil v pondělí 15. května v pozdějších odpoledních hodinách, kdy bylo rozhodnuto o vítězích dvouher i čtyřher.

Klára Jiříková je přebornicí mladších žákyň v singlu i deblu

V turnaji dívek nastoupilo 24 hráček. Žebříčkovou favoritkou byla Veronica Marnová z TJ Jiskra Třeboň. Děvčata sehrála řadu těžkých utkání, také kvůli střídavě slunečnému a deštivému počasí, které se vyhánělo z kurtů pod přístřešky. Nejúspěšnější v turnaji jednotlivců a zároveň jihočeskou přebornicí na antuce pro rok 2017 je Klára Jiříková, která porazila ve finále zmíněnou nejvýše nasazenou Veronicu Marnovou poměrně těsným výsledkem 7:6 a 6:4. Obě finalistky pojednou na Mistrovství ČR mladších žákyň, které se koná 4. – 9. července v Mostě.

DSCN5255
Zleva: Veronica Marnová, přebornice JČTS Klára Jiříková

Turnaj čtyřher měl kvůli počasí velké zpoždění a odstartoval až v neděli. Z této části turnaje se odhlásilo více původně přihlášených dvojic. Přesto vše proběhlo podle regulí a v pondělí odpoledne se z triumfu radovala dvojice Klára Jiříková – Sára Straková, které ve finále porazily Terezu Maškovou a Sarah Chrtovou. Ta aktuálně nastupuje do tréninkového plánu LTC Český Krumlov a rozšiřuje tak řady krumlovských nadějných hráček. Třetí místo a skvělý bronz získala domácí dvojice Vrabcová – Bohdalová.

IMG_20170515_165107
Zleva: Stříbrné Sarah Chrtová a Tereza Mašková, přebornice JČTS Sára Straková a Klára Jiříková

Kompletní výsledky přeboru mladších žákyň Jihočeského kraje:

Nejlepším mladším žákem na antuce je letos Petr Leipner

Dvaatřicet jihočeských mladších žáků se „popralo“ o titul jihočeského přeborníka doslova v extrémních podmínkách, co se týká proměnlivého počasí. Turnaj byl zdlouhavý a pořadatelé i rozhodčí měli starost s udržením co nejplynulejšího průběhu. V neděli a v pondělí se počasí o něco zlepšilo, a tak se hráčům i jejich rodičům objevily úsměvy na rtech. O to víc u těch rodičů, kterým jejich ratolesti udělaly radost v podobě krajských medailí. Nejúspěšnějším Jihočechem v kategorii mladších žáků je pro letošek písecký Petr Leipner, kterému se podařilo zvítězit jak v singlu, tak v deblu a vyrovnal tak stejný úspěch, kterého dosáhla Jiříková v kategorii mladších žákyň. Společně s Leipnerem se na nejvyšší medailové pozice dostal Dominik Mojžíš z SKT Planá n. L. Pro oba znamená finále jihočeského přeboru zároveň účast na Mistrovství ČR, které se letos koná ve stejném termínu, jako v případě děvčat, ale na jiném místě – v Liberci.

IMG_20170515_155716
Zleva: Stříbrný Dominik Mojžíš, přeborník JČTS Petr Leipner

Jak už bylo zmíněno, Leipner získal titul také ve čtyřhře, společně s Radovanem Králem. Ti ve finálovém boji porazili bratry Dominika a Patrika Mojžíšovi 6:3 a 7:6.

IMG_20170515_155455
Zleva: Stříbrní Patrik a Dominik Mojžíšovi, přeborníci JČTS Radovan Král a Petr Leipner

Kompletní výsledky přeboru mladších žáků Jihočeského kraje:

Domácí zastoupení s bronzovým úspěchem

Do přeborů se prosadilo celkem devět hráčů z pořádajícího oddílu LTC Český Krumlov, 6 chlapců (Filip Gráfek, Patrik Čížek, Matěj Vachta, Jáchym Wölfl, Vojtěch Šmejkal a Petr Wízner) a 3 dívky (Nikola Vrabcová, Karolína Bohdalová a Daniela Králová). Bronzová medaile ve čtyřhře Nikoly Vrabcové a Karolíny Bohdalové je dalším medailovým úspěchem krumlovského LTC na úrovni nejlepších tenistů v Jihočeském kraji.