První zářijový víkend patřil Píchlému tenisáku a rodičům s dětmi.

7. září se v Tenis-Centru uskutečnil další ročník turnaje o Píchlý tenisák, kterého se zúčastnilo celkem 12 deblových dvojic. Hráčské složení bylo tentokrát opravdu pestré, k vidění byla třeba čistě dámská dvojice (Lenky Gráfková a Vrabcová) nebo smíšená (dorostenci Nikča Vrabcová s Filipem Gráfkem), a i když převahu tvořili hráči našeho krumlovského LTC, tak na naše kurty přijeli zabojovat třeba i hosté z Prahy, Filip Hendrych s Ondrou Lukešem. Nejdříve byly odehrány tři základní skupiny vždy po 4 účastnících a už v nich nebyla nouze o překvapivé výsledky, když třeba Krupica s Wíznerem porazili  Trefného s Polesným nebo P. Vachta s Pimparou právě nejvýše nasazenou dvojici Hendrych s Lukešem. Ze skupin následně postoupilo 8 nejlepších párů do čtvrtfinále. V semifinále pak Hendrych s Lukešem oplatili Pimparovi s Vachtou porážku ze skupiny a Zemek se Štaberňákem přehráli Krupicu s Wíznerem. Finále se oproti předchozímu průběhu turnaje odehrálo na dva vítězné sety. Dramatický zápas dospěl po setech 1:6, 6:3 až do závěrečného supertiebreaku, ve kterém se nakonec z vítězství mohli radovat Filip s Ondrou. I přes nepříznivé počasí se turnaj opět vydařil i díky dokonalému servisu restaurace v Tenis-Centru a nakonec chybělo k dokonalosti jen tradiční koupání vítězů turnaje v klubovém bazénu…

Hned další den, tedy v neděli 8. září, si poměřily síly rodinné dvojice, na programu byl totiž tradiční turnaj našeho LTC Rodič – dítě. A tentokrát rovnou s rekordní účastí, když zahrát si přišlo celkem 18 deblových párů. Ani v neděli počasí tenisu úplně nepřálo, takže se nakonec celý turnaj odehrál v hale Tenis-Centra. Ze čtyř základních skupin, ve kterých si všichni zahráli 3 nebo 4 zápasy, postoupily všechny rodinné dvojice do dalších bojů, které se již odehrály systémem pavouka. Tím nakonec prošli bez porážky Matěj a Míra Faktorové, kteří ve finále porazili Jáchyma a Petra Wölflovy. O třetí místo si to rozdali poražení semifinalisté a Vojta s Milošem Pimparou si ho zajistili vítězstvím nad Honzou a Zdeňkem Pilařovými. Pořadí bylo samozřejmě důležité, ale nás potěšila i nejvyšší účast ze všech dosavadních ročníků a hlavně to, že tahouny většiny dvojic byli právě ti mladší, tedy děti. Již teď se těšíme na další ročník a doufáme, že příští rok překonáme hranici 20 přihlášených.