Tenisové přebory jihočeských starších žákyň v Tenis-Centru Český Krumlov ovládla písecká Kamila Neradová

O uplynulém víkendu se v českokrumlovském Tenis-Centru rozhodovalo o nejlepších jihočeských starších žákyních. Tenisové přebory ovládla Kamila Neradová z TK Písek, která v pondělním finále porazila klubovou spoluhráčku Natálii Zušťákovou.

Nejlepší tenisové starší žákyně změřily o víkendu své síly v halovém přeboru Jihočeského kraje v českokrumlovském Tenis-Centru. Dvacet čtyři děvčat ze všech koutů jižních Čech postupovalo turnajovým pavoukem až do pondělního ranního finále. Do něj se probojovala již v neděli odpoledne Kamila Neradová (TK Písek), která zvítězila nad Nikol Kluzákovou (Tenis Tábor) ve dvou setech 6:2, 6:2. Druhá finalistka, Natálie Zušťáková (také TK Písek), postoupila do finále vítězstvím nad Anežkou Hronzovu (TK Hronza Otín) poměry 7:5, 6:2. Pondělní finále trvalo necelou hodinu a úspěšnější byla výše nasazená Neradová, která Zušťákovou porazila ve dvou setech 6:1, 6:0.

V čtyřhrách se do finále přeboru dostaly Kristýna Kuttová (LTC TONSTAV České Budějovice) s již zmíněnou Natálií Zušťákovou, které zvítězily potom, co jejich soupeřky Anežka Hronzová a Nikol Kluzáková zápas za stavu 1:1 v prvním setu ze zdravotních důvodů skrečovaly.

Barvy pořádajícího klubu LTC Český Krumlov reprezentovala pětice místních nadějí. Vůbec první utkání v kategorii starších žákyň si zahrály Barbora Dvořáková a Eliška Šejnohová. Ty doplňovaly věkem ještě mladší žákyně Nikola Vrabcová, Žaneta Bělecká a Natálie Vojtová. Pro všechny zmíněné byl turnaj velkou školou, a přestože v turnaji skončily již v prvním kole, jejich přítomní trenéři si pochvalovali kvalitativní herní posun.

Další akci, kterou pořádá klub LTC Český Krumlov na domácí půdě, je republikový turnaj kategorie B. Ten se uskuteční o posledním březnovém víkendu.

Na fotografii nejlepší jihočeské tenisové starší žákyně v hale – Kamila Neradová a Natálie Zušťáková (zprava, obě TK Písek) po turnaji v Českém Krumlově.