Víkendové cinkání cenných kovů tenisových žáků LTC

Byl to plodný víkend 18. a 19. února pro tenisové žáky LTC Český Krumlov. Hráčky a hráči sbírali poháry, medaile a diplomy nejen doma v Českém Krumlově, ale i na tenisových kurtech venku (ale samozřejmě ještě stále v hale :-)). Celkem do soubojů o body do republikových žebříčků zasáhlo o víkendu 14 českokrumlovských hráčů.

Stříbrný a bronzový víkend v Tenis-Centru Český Krumlov

Klub LTC Český Krumlov pořádal další z četné série letošních turnajů, tentokrát kategorie C mladších žáků a žákyň. Krumlovské potěšilo, že v celkovém nasazení obou kategorií (2 krát 16 hráčů) v turnajových pavoucích byli schopni obsadit celou jednu třetinu „startovního pole“ (6 hráčů a 5 hráček). Své první turnajové zkušenosti v životě sbírali na domácích kurtech Tenis-Centra Patricie Pradličková a Petr Wízner.

Nabitá turnajová šestnáctka mladších žákyň slibovala hezké zápasy. Patnáctibodová Tereza Nejedlá (Sportík) potvrdila roli favoritky a z turnaje si odvezla zasloužené vítězství. Stříbrná pozice ale již náležela domácí jedničce mladších žákyň Nikole Vrabcové. V deblu děvčat pak Vrabcová společně s Karolínou Bohdalovou dosáhly také na stříbrnou příčku po finále s Nejedlou a Weberovou (obě Sportík). Bez medailí tentokrát zůstaly pravidelné účastnice turnajů Karolína Rolníková a Daniela Králová. Králová postoupila v singlu do druhého kola a obě pak společně svedly domácí souboj proti později stříbrným Vrabcové s Bohdalovou.

Chlapecký šestnáctkový turnaj nebyl sice zcela naplněn účastníky, ale diváci se i přesto těšili z hezkých výkonů. Pro krumlovské méně obsazený turnaj znamenal riziko, že chlapci díky losu narazí v turnajovém pavouku na sebe. A to se v několika případech „podařilo“. Hned v prvním kole vyřadil Matěj Vachta nováčka kategorie mladších žáků Petra Wíznera. Patrik Čížek zase po vítězném prvním kole narazil na Filipa Gráfka. Do druhého kola se prosadil Jáchym Wölfl, který pak nestačil na pozdějšího vítěze celého turnaje Nikolase Kříže. První zápas byl v singlu konečný pro Vojtěcha Šmejkala, avšak po naprosto skvělém sportovním (a atletickém) výkonu. Ve finále turnaje mladších žáků se opět objevily barvy LTC. Filip Gráfek nastoupil proti dvacetibodovému Nikolasi Křížovi, a jak již bylo zmíněno, úspěšnější bych druhý jmenovaný. V deblu pak krumlovští brali dokonce tři medailové pozice, také díky dělenému třetímu místu. Stříbro si odnesla dvojice Patrik Čížek – Jan Pilař (Jiskra Třeboň), bronz potěšil Vojtěcha Šmejkala s Filipem Gráfkem i Matěje Vachtu s Jáchymem Wölflem.

Kompletní výsledky mladších žákyň, Kámen a písek & EWAC Krumlovský pohár, 18. – 19. 2. 2017:

Kompletní výsledky mladších žáků, Kámen a písek & EWAC Krumlovský pohár, 18. – 19. 2. 2017:

Jeden hráč s dvěma bronzy z Havlíčkova Brodu

Kategorii starších žáků reprezentoval o víkendu Vojtěch Pimpara. V Havlíčkově Brodě se přes dvě základní kola (první přesvědčivé se stavy setů 6:0, 6:0 a druhé po supertiebreaku 10:2) probojoval až k utkání o finále. V něm narazil na jmenovce Vojtěcha Grüna z HTK Třebíč, kterému podlehl 0:6 a 2:6 a z turnaje se odvezl zpět do Českého Krumlova turnajový bronz. Druhou bronzovou medaili si pak odvezl také z méně nabitého deblu co do počtu hráčů, společně s Janem Matyášem Dvořáčkem z ŽLTC Brno.
„První utkání v singlu bylo lehké, ale ve druhém kole šlo už o opravdu pěkný a vyrovnaný zápas. Oba kluci hráli rychlé a hodně tvrdé údery, Vojta konečně zapojil i hlavu a uhrál několik krásně vyvedených taktických míčů. První set vyhrál, ale ve druhém mu celkem viditelně docházely síly, protože všechny údery byly hodně silové. Podle jeho slov za stavu 1:4 set pustil a úmyslně šetřil sílu na prodlouženou hru. Tu pak vyhrál rychle 10:2. Ve třetím kole šlo o úplně jinou hru, měl soupeře staršího, který hrál takticky, dlouhé výměny a Vojta byl ten, kdo nevydržel a víc kazil. Na to, že první set hráli 50 minut a v každém gamu byla shoda, výsledek 0:6 hře neodpovídal, druhý set už byl alespoň 2:6,“ hodnotila výkon zatím nejúspěšnějšího žáka LTC Český Krumlov Vojty Pimpary maminka Dana.